İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Yol Hikayeleri Devam Ediyor

Anasayfa

Haberler

Yol Hikayeleri Devam Ediyor

Yol Hikayeleri Devam Ediyor

Dernek olarak “Yol Hikayeleri” projemiz kapsamında daha önce mülteciye dokunmuş, heybesinde mülteci hikayesi olan gönüllülerimiz ile gençleri buluşturuyoruz. Dini, ırkı, etnik kökeni, dahil olduğu sosyal grubu ve siyasi düşünceleri nedeniyle Zulüm gören, savaşa maruz kalmış veyahut doğal afetler nedeniyle yerinden edilmiş kişilerin daha önce gitmedikleri tanımadıkları dilleri, bilmediği ülkelerde verdikleri yaşam mücadelesini ve zorlu yolculuklarını, yollardan bize kalanları anlatmaya çalışıyoruz.

2019’un başında çıkmış olduğumuz bu yolda 45 okulu ziyaret edip öğrencilerin mülteci kavramıyla tanışmasını, farklı bakış açıları geliştirmelerini sağladık. Gittiğimiz okullardan güzel dönüşler aldık, okullardan bazılarında güzel projelere niyetlendik.

Bu kapsamda devam eden yol hikayeleri’ni bu ay;

21 Şubat 2020 ‘de Gönüllümüz Senanur Cevahir’in sunumu ile “Yol Hikayeleri” Zekai Dede İmam hatip Ortaokulu ve Reşadiye İmam Hatip Ortaokulu’nda  gerçekleştirdik.

Cevatpaşa Ortaokulu’nda 27 Şubat 2020 ‘de Gönüllümüz Senanur Cevahir’in sunu ile 5 farklı oturumda düzenlenen “Yol Hikayeleri” ile 300 öğrenciye ulaşıldı.