İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

“Ümmet Sofrası” Programı Gerçekleştirildi.

Anasayfa

Haberler

“Ümmet Sofrası” Programı Gerçekleştirildi.

“Ümmet Sofrası” Programı Gerçekleştirildi.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği’nin (UMHD) “Ümmet Sofrası” iftar programı yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla Şehzadebaşı Camii Avlusunda gerçekleştirildi.

 

Türkiye’de bulunan mültecilerin sorunlarının çözümlenmesi, acil müdahale yapılması için mülteci yoğunluğu olan bölgelerde çalışma yapan UMHD, “Ümmet Sofrası” sloganıyla Şehzadebaşı Camii Avlusunda iftar programını düzenledi.

 

İftar programına  Doğu Türkistan, Mısır, Filistin, Suriye, Yemen, Gana, Azerbaycan, Etiyopya ve dünyanın dört bir yanından misafirler katıldı.

Program Salih Sarı’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

UMHD Başkanı Av. Uğur Yıldırım açılış ve selamlama konuşması yaptı. Av. Uğur YILDIRIM konuşmasında “Biz Uluslararası Mülteci Hakları Derneği olarak mültecilerin yaşam hakkının korunması, işkence, baskı ve zulüm ortamına geri gönderilmelerinin önlenmesini hedefliyoruz. Bu gün burada “Ümmet Sofrası” sloganıyla ile gerçekleştirdiğimiz iftar programının temel amacı, milletlerin kardeşliği ve ümmetin birlik ve beraberliğini kendi sofralarımızda yansıtmak içindir” şeklinde konuştu.

 

Dernek Başkanı Av. Uğur Yıldırım’ın konuşmasının ardından iftar programına katılan küçük misafirlere şenlik düzenlendi. Şenlik esnasında renkli görüntüler yaşandı.