İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

TEBESSÜMÜ KARDEŞLİĞİMİZİN ORTAK DİLİ YAPTIK

Anasayfa

Haberler

TEBESSÜMÜ KARDEŞLİĞİMİZİN ORTAK DİLİ YAPTIK

TEBESSÜMÜ KARDEŞLİĞİMİZİN ORTAK DİLİ YAPTIK

Soframızda Kardeşlik Olsun projemiz Ramazan’ın Bereketiyle devam ediyor.

 

Sinemacı – Yazar Mustafa TOPRAK ve Dr. Halil İbrahim UZUN,  Üsküdar’da yaşayan bir ailemizin sofrasına konuk olup çocuklarla keyifli vakit geçirdi. Yaşadıkları hisleri bizimle paylaştılar.

“Ramazanı şerifi kardeşliğimizin pekiştiği bir muhabbet iklimi olarak yaşamak bizim elimizde. Fakat insan yapabileceği en kolay şeye üşenerek yaklaşma özelliğine de sahip. İşte böyle bir ortamda uzaklardan gelmiş fakat uzağımızda olmayan kardeşlerimizin sofralarına misafir olmamıza vesile olan Uluslararası Mülteci Hakları Derneği’ne can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Oturduğumuz yer sofrasının kalplerimizin şifası oruca ne kadar yakıştığını uzunca vakit sonra tekrar hissetmemize vesile oldu. Şam’dan İstanbul’a gelmiş bir ailenin çocuklarıyla hasbihal etmek en kıymetli anlardan biriydi. Özellikle Şam sokaklarında oynadıkları oyunları bana öğretirken yüzümde neşe, içimde burukluk vardı.

Tebessümü kardeşliğimizin ortak dili yaptık ve umudumuzu gönlünüzün en nadide yerinde taşımaya devam etme gücü aldık.”

Sizlerde bu duyguları tatmak ve kardeş olmak isterseniz iftarlarımıza davetlisiniz. Bizimle iletişime geçin, sizi bir ailemizle eşleştirelim.