İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

"Suriyeliler Havuz Bastı" Denilmişti... Gerçek Bambaşka Çıktı

Anasayfa

Haberler

"Suriyeliler Havuz Bastı" Denilmişti... Gerçek Bambaşka Çıktı

Söz konusu video 12 Temmuz'da sosyal medyada dolaşıma sokulmuştu.

Videoyu paylaşanların iddiası 15 Suriyelinin, Bursa'daki bir sitenin havuzuna girmelerine izin vermeyen site sakinlerini darp edip kaçtığı yönündeydi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da görüntüleri paylaşarak "15 Suriyeli zorla giriyor ve site sakinlerini dövüyor" demişti.

"Havuzdaki kimse Suriyeli değildi"

Serbestiyet'ten Mustafa Ali Aykol, 'Havuzdaki kimse Suriyeli değildi' başlıklı haberinde görüntülere yansıyan olayın anlatılandan çok farklı olduğunu öne sürdü.

Haberini Bursa’daki bir yerel gazeteciye dayandıran Aykol'un aktardığına göre olayın iç yüzü şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Bursa Yıldırım’da tekstil fabrikası bulunan ve olayın yaşandığı Arya Sitesi’nde dairesi olan bir kişi, biri BAE vatandaşı iş insanı, biri Alman vatandaşı ve doktor, biri Alman vatandaşı kalp cerrahı ve bir diğeri de Türk vatandaşı mühendislik öğrencisi misafirlerini dairesinde ağırlıyor.

Misafirleri ile birlikte sitenin havuzuna giren şahsa, misafirleri aralarında Arapça konuştuğu için site sakinleri tarafından tepki gösteriliyor.

Daire sahibi şahıs Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ayrıca misafirlerinin de Almanya vatandaşı olduklarını söylemesine rağmen sitede konaklayan diğer kişiler onları dışarıya atmaya çalışıyor, küfür ve hakaret ediyor.

Daire sahibi şahıs ve misafirleri, olayın daha kötü bir yere gitmemesi için can havliyle bu kişileri iterek kaçmaya çalıştıkları esnada karşılıklı itişme yaşanıyor.