İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Sosyal Çalışmalar

Anasayfa

Çalışma Alanlarımız

Sosyal Çalışmalar

Sosyal Çalışmalar Proje ve Organizasyon
 

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Sosyal Çalışmalar Kurulu olarak, sosyal yardımların sürdürülebilir olmadığının farkındayız. Bu açıdan mültecilerin kendi ayakları üzerinde ve insan onuruna yakışır bir hayat sürmeleri birinci hedefimizdir. Sosyal Çalışmalar Kurulu, mültecilerin hayata tutunabilecekleri ilk desteği vermenin haricinde insanlarda farkındalık oluşturacak çalışmalara imza atar.

Özellikle çocuklara yönelik çocuk eğlenceleri, kadınlara yönelik el işi atölyeleri ve kamp ziyaretleriyle insani yardımın haricinde psikososyal destek sağlar. Öte yandan savaş nedeniyle hayatları alt üst olan çocukların psikolojilerine yönelik çalışmalarını sürdürür.

Kriz dönemlerinin en az hasar ile atlatılması açısından, sahada hazır bulunmak, ihtiyaçları gidermek, ilgili mercilere yönlendirmek, psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla oluşturulan ekiple birlikte sorunlara en hızlı şekilde çözüm oluşturmaya çalışılır. Bireylerin sosyal açıdan aktif olabilmesi, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekmemesi birimin temel öncelikleri arasında yer alır.