İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

“SOFRAMIZDA KARDEŞLİK OLSUN”

Anasayfa

Manşet

“SOFRAMIZDA KARDEŞLİK OLSUN”

“SOFRAMIZDA KARDEŞLİK OLSUN”

Yerlerinden edilen, sığınacak ülke arayan insanların haklarını korumak ve savunmak için mücadele eden derneğimiz bul yılda Ramazan ayında anlamlı bir kampanyaya imza atıyor.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği(UMHD) olarak “Bu Ramazan Sofranızda Kardeşlik Olsun” sloganıyla başlattığımız kampanyamızı bu yılda sürdürerek mülteci ailelerin sofralarına konuk olup, onları kendi soframıza davet ederek muhabbet ve samimiyetimizi artırmayı, ramazanı bereketli geçirmeyi hedefliyoruz.

Yıllardır vatanlarına hasret Ramazan geçiren mülteci kardeşlerimizle bir araya gelerek ensar-muhacir ruhunu yeniden hissetmek ve ramazanı bereketli geçirmek isteyen herkesi kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Kardeşliğin pekişeceği iftarlarda kimi zaman biz onların sofralarına konuk olacağız, kimi zaman onları sofralarımızda ağırlayacağız. Sofralarına ortak olarak, yaşadıkları olumsuzlukların verdiği hüzne bir nebze neşe katmayı amaçlıyoruz.

Ramazan kardeşlik ayıdır. Ümmet bilincini hissedip vatanından ayrı düşen muhacirlere kardeşliğinizi hissettirin. Bir mülteci aileyi iftar sofranıza davet edin ve siz de onların sofrasına misafir olun.