İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Sınırsız Şenlik bu kez de Arakan’da

Anasayfa

Haberler

Sınırsız Şenlik bu kez de Arakan’da

Sınırsız Şenlik bu kez de Arakan’da

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Suriye içerisindeki mülteci çocuklara düzenlediğimiz Sınırsız Şenlik’i bu kez de Bagladeş’teki Arakanlı çocuklar için düzenledik. Arakan’daki soykırımdan kaçarak Bangladeş Cox Bazaar’daki kamplara yerleşen Arakanlı çocuklar, Türkiye’de getirdiğimiz rengarenk balonlarla oynadı.
Genel Başkanımız Av. Uğur Yıldırım ve ekibinin düzenlediği şenlikte çocuklar görevli arkadaşlarımızla oyunlar oynadı, doyasıya eğlendi. Kimi zaman yüzlerini boyadık, kimi zaman maçlar oynadık. Bir günlüğüne de olsa çocukların yaşadıkları travma dolu günleri unutmalarını hedefleyerek yaptığımız şenliğin ikincisi ise önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.
Şenlikle ilgili konuşan Genel Başkanımız Avukat Uğur Yıldırım, “Arakan’da son yüzyılın en büyük katliamlarından biri yapıldı. Bundan en büyük zararı masum çocuklar gördü. Onlara yapılan en ufak bir yardım bizleri mutlu ediyor. Şuan burada bulunan çocuklarımız katliam, korku ve tehlikeli zamanların travmalarını atlatmaya çalışıyor. Her bir çocuk gece başını yastığa koyduğunda acı hatıralarla uyumaya çalışıyor. Birçoğu anne ve babasını kaybetti. Bizler de onların acılarını unutturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.