İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

NASIL BEREKETLİ BİR SOFRA

Anasayfa

Haberler

NASIL BEREKETLİ BİR SOFRA

NASIL BEREKETLİ BİR SOFRA

“Soframızda Kardeşlik Olsun” diyerek kardeşliğin pekişmesini amaçlayıp bu şekilde yürüttüğümüz projemiz güzel geri dönüşler alıyor.

 

Dernek Başkan Yardımcılarından Av.İbrahim Ergin gittiği evde yaşadıklarını kaleme aldı.

“Bugün bir kez daha dünyanın ne kadar küçük olduğuna şahit olduk. 2 yıl önce başıma gelen musibette bana yardımcı olan Ahmet amca ile yeniden kardeşlik sofrasında buluşacağımı nerden bilebilirdim ki? Bugün İstanbul’un uzak semtlerinden birinde buluşmak nasip oldu kardeşlerimizle. Bir dede, bir nine, bir anne ve babalarının şehit olmasıyla geride kalan iki çocuk Fatma ve Aya.

Evin hanımının bizi karşıladığı kapı bir villanın kapısı olunca hepimiz önyargılarımıza yenik düştük, önyargılarımızı da yanımıza alıp girdik eve. Dillerimizi pek bilmesek de çok sıcak kucakladık birbirimizi öyle ya kardeşlik için dil bilmeye gerek mi var? Sonra biz üst basamakların sonundaki villaya gireceğimizi düşünürken alt basamaklardan ilerledik birer birer. Bir salona girdik; evlerimizle kıyasladığımızda evlerimizin villa sayılabileceği bir salon. Kimse dillendirmedi ama hepimiz utandık.

Sonra hep birlikte sofra kurup kim bilir hangi güzel duygularla hazırlanmış o çeşit çeşit yemeklerin olduğu masada iftarımızı açtık. Hepimizin ninesi gibi evin ninesi de ısrarla az yediğimizi söyleyip sıyırdığımız her tabağı yeniden doldurdu. Nasıl bereketli bir sofra…

Sıra geldi çocukların hediyelerini açmalarına. Nasıl tarif edilir ki bir çocuğun gözünde sadece bir oyuncak sayesinde beliren;  belki de tüm yaşayamadıklarını da içinde gizleyen o büyük parıltı…

Bugün hepimiz için çok özel ve güzel bir gündü, yaşayarak görüp öğrendiğimiz…”

Sizlerde bu duyguları tatmak ve kardeş olmak isterseniz iftarlarımıza davetlisiniz. Bizimle iletişime geçin, sizi bir ailemizle eşleştirelim.