İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Mülteci Okulu 8 Devam Ediyor…

Anasayfa

Manşet

Mülteci Okulu 8 Devam Ediyor…

Mülteci Okulu 8  Devam Ediyor…

MÜLTECİ OKULU 8 E-OKUL PROGRAMI  DEVAM EDİYOR

Dünya üzerinde yaşam standartlarımızı etkileyen COVİD-19 salgını sebebiyle programımızı E-OKUL üzerinden gerçekleştirme kararı aldık,“Mülteci Okulu 8” programımızda mültecilik meselesini işlemeye devam ediyoruz.

1.Oturum 25 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. “Mülteci Kavramı ve Sığınma Hukuku” başlıklı oturum, UMHD Başkan Yardımcısı Av. İbrahim Ergin moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturumda Doç. Dr. Necmettin KIZILKAYA “İslam Hukukunda Mülteci Kavramı Ve Modern Mülteci Hukuku İle Karşılaştırılması” başlıklı sunumunu yaptıktan sonra dinleyicilerin sorularına yanıt verildi. Kısa bir aranın ardından Doç. Dr. Faruk Kerem GİRAY “Yabancılar Hukuku Temel Kavramları İle Mülteciliğin Uluslararası Hukuk Normlarınca Değerlendirilmesi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdikten sonra izleyicilerin soruları yanıtlanıp oturum sona erdirildi.

 

1.Oturumu İzlemek İçin Tıklayınız!


2.Oturum 26 Nisan Pazar günü gerçekleşti. “Göç, Travma ve Sağlık Hakkı” başlıklı oturum, UMHD Akademik Kurul Üyesi Av. Ceren Kaya moderatörlüğünde gerçekleşti. Oturumda Dr. Öğr.Üyesi Neslihan ARICI “Göç Olgusunun Birey Psikolojisi Açısından Değerlendirilmesi ve Mültecilik” başlıklı sunumu yaptıktan sonra sorulara yanıt verdi. Kısa bir aranın ardından Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül KARACA DEDEOĞLU “Sığınmacıların Sağlık Hakları ve Hizmetlerine Erişimleri” başlıklı sunumunu gerçekleştirdikten sonra sorular yanıtlanıp oturum sona erdirildi.

2.Oturumu İzlemek İçin Tıklayınız!


3.Oturum


4.Oturum