İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

“Mülteci Hukuku Atölyesi” başladı!

Anasayfa

Haberler

“Mülteci Hukuku Atölyesi” başladı!

“Mülteci Hukuku Atölyesi” başladı!

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği olarak her yıl hukukçulara yönelik düzenlediğimiz “Mülteci Hukuku Atölyesi 2018” başladı. Alanında uzman kişilerin verdiği eğitimler sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Türkiye’de artan mülteci yoğunluğuyla beraber yeni çıkan uygulamalarla ilgili hem teori hem de pratikten eğitimler verdiğimiz Mülteci Hukuku Atölyesi başladı. Her yıl düzenlediğimiz atölyemizde yaklaşık 20 hukukçu alanında uzman kişilerden dersler alıyor. 3 hafta sürecek dersler sonrasında katılımcılara sertifika verilecek.
Atölyemizin ilk haftası Doç. Dr. Kerem Giray’ın ‘Göç Hukukunun Kaynakları ve İlgili Anayasa Mahkemesi Kararları’ sunumuyla başladı. Aynı gün Av. Halim Yılmaz, ‘AİHM Kararları Işığında Mülteci Hukuku’ konusunda eğitim verdi.
İkinci hafta dernek avukatlarımızdan ve yönetim kurulu üyemiz Enes Kafadar, “Sınırdışı ve İdari Gözetim Kararları” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Dr. Esra Yılmaz Eren ise “Teoriden Uygulamaya Geçici Koruma” konusunda katılımcılarımıza bilgilerini aktardı.
Atölyemizin son haftasında ise yönetim kurulu üyemiz Av. İbrahim Ergin, “Uygulamada Yaşanan Problemler – Mülteci Hukuku Pratik Çalışma” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek. Ardından genel başkanımız Av. Uğur Yıldırım, “STK’ların Mülteci Hukuku’na Katkıları”nı anlatacak.