İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Mülteci Hukuku Atölyesi 2018 sona erdi

Anasayfa

Haberler

Mülteci Hukuku Atölyesi 2018 sona erdi

Mülteci Hukuku Atölyesi 2018 sona erdi

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği olarak her yıl hukukçulara yönelik düzenlediğimiz “Mülteci Hukuku Atölyesi 2018” sona erdi. Alanında uzman kişilerin verdiği eğitimler sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Türkiye’de artan mülteci yoğunluğuyla beraber yeni çıkan uygulamalarla ilgili hem teori hem de pratikten eğitimler verdiğimiz Mülteci Hukuku Atölyesi sona erdi. Her yıl düzenlediğimiz atölyemizde yaklaşık 20 hukukçu alanında uzman kişilerden dersler aldı. 3 hafta süren dersler sonrasında katılımcılara sertifikaları verildi.

Atölyemizin ilk haftası Doç. Dr. Kerem Giray’ın ‘Göç Hukukunun Kaynakları ve İlgili Anayasa Mahkemesi Kararları’ sunumuyla başladı. Aynı gün Av. Halim Yılmaz, ‘AİHM Kararları Işığında Mülteci Hukuku’ konusunda eğitim verdi.

İkinci hafta dernek avukatlarımızdan ve yönetim kurulu üyemiz Enes Kafadar, “Sınırdışı ve İdari Gözetim Kararları” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Dr. Esra Yılmaz Eren ise “Teoriden Uygulamaya Geçici Koruma” konusunda katılımcılarımıza bilgilerini aktardı.

Atölyemizin son haftasında ise yönetim kurulu üyemiz Av. İbrahim Ergin, “Uygulamada Yaşanan Problemler – Mülteci Hukuku Pratik Çalışma” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Ardından genel başkanımız Av. Uğur Yıldırım, “STK’ların Mülteci Hukuku’na Katkıları”nı anlattı. Ders bitiminde ise katılımcılara sertifikalarını takdim etti.