Fatih / İstanbul
444 2 157
Türkçe TÜRKÇE

Kocaeli’de ev arayan mülteciye “Ülkenize dönün”cevabı

Anasayfa

Haberler

Kocaeli’de ev arayan mülteciye “Ülkenize dönün”cevabı

Kocaeli’de ev arayan mülteciye “Ülkenize dönün”cevabı

Kocaeli’de artan fiyatlar nedeniyle binlerce vatandaş ev bulmakta zorlanıyor. Üstüne bir de ülkemize kaçak yollardan girerek ekonominin alt üst olmasına sebep olan mülteciler eklendi. Gebze grubuna ev aradığını ve ev sahibi tarafından sokağa atılacağını yazan bir mülteciye ise “Ülkenize dönün, orada ucuzdur” cevabı verildi. Vatandaşın bu haklı yorumunu grup üyeleri de beğendi

Ülkemize kaçak yollardan girerek hem ekonomiyi alt üst eden hem de türlü asayiş olaylarına sebebiyet veren Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın çağrılarına rağmen ülkelerine dönmeyen mülteciler şimdi de ülkemizden dert yanmaya başladı. Kocaeli’nin en aktif sosyal medya gruplarından olan Gebze grubunda bir mültecinin “Selamun Aleyküm. Kiralık ev arıyorum. Pahalı kira istemiyorum. Ev istiyorum ev sahibim eşyalarımı sokağa atacak” yazdığı görüldü.

ESAD EV DE VERİYOR PARA DA
Ev arayan şahsın mülteci olması grup üyelerini de rahatsız etti. Grup üyesi olan bir vatandaşın “Memleketinize dönün orası daha ucuzdur” yazdığı görülürken diğer üyeler de bu yorumu beğendi. Paylaşıma yorum atan diğer vatandaşların da “Dönsün işte ülkesine Esad bunları bekliyor”, “Kolayı var ülkene dön Esad ev de veriyor para da”, “Hadi evinize dönün Esad para verecek size” yazdıkları görüldü.