İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

KARDEŞLİK SOFRASINDA BULUŞTULAR

Anasayfa

Haberler

KARDEŞLİK SOFRASINDA BULUŞTULAR

KARDEŞLİK SOFRASINDA BULUŞTULAR

Yerlerinden edilen, sığınacak ülke arayan insanların haklarını korumak ve savunmak için kurulan Uluslararası Mülteci Hakları Derneği’nin(UMHD)  geçen yıl  “Bu Ramazan Soframızda Kardeşlik Olsun” sloganıyla başlattığı kampanya bu yıl hız kesmeden devam ediyor.

Aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu gençler, mülteci ailelerin sofrasına ortak olup, onları kendi sofralarına davet ediyorlar.

Dünyanın farklı bölgelerinden vatanımıza göçen/göçmek zorunda bırakılan kardeşlerimize yalnız olmadıklarını hatırlatıp farklı coğrafya ve iklimleri sofralarında hissediyorlar.

Savaşın bitmek bilmediği coğrafyalardan gelip gündelik hayatlarına bile zor şartlarda devam eden muhacirler yıllardır ramazanın bereketini eskisi gibi yaşayamıyor, bizlere düşen görev onlara ensar olup ramazanın coşkusunu tekrar kalplerinde hissettirebilmek.

UMHD Başkan Yardımcısı Av. Abdullah Resul DEMİR Ramazan’ın ilk günü ailesi ile birlikte kardeşlik sofrasında iftar açtı.

Abdullah Resul DEMİR, çok sıcak ve samimi bir akşam geçirdiklerini ifade ederken dernek olarak geçen yıl yaklaşık 150 ailenin sofrasına konuk olup çocuklarla keyifli vakit geçirdiklerini ve bu yıl beklentilerini yüksek tutup, daha çok aileye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu Ramazan’da birçok aileyi mutlu edip kardeşliğin pekişmesini hedefleyen UHMD, mülteci ailelerle iftar yapmak isteyen herkesi ortak bir sofrada buluşturuyor.