İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

HAK TEMELLİ PROJE YAZMA EĞİTİMİ

Anasayfa

Haberler

HAK TEMELLİ PROJE YAZMA EĞİTİMİ

HAK TEMELLİ PROJE YAZMA EĞİTİMİ

HAK TEMELLİ PROJE YAZMA EĞİTİMİ

 

Ocak ayı içerisinde birincisini gerçekleştirdiğimiz “Hak Temelli Proje Yazma” eğitiminin ikincisi düzenlendi. Gönüllülerimizin proje yazma kapasitelerinin hem ulusal hem uluslararası düzeyde yetkinliklerinin artırılması için, proje ekibi tarafından düzenlenen proje eğitiminin ikincisi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Proje eğitimi sonunda, gönüllülerin hazırlamış olduğu projelerin sunumları internet üzerinden yapıldı.

 

Anka Kuşu

Mülteci çocukların sosyal uyum süreçleri dahilinde gerçekleştirdiğimiz Anka Kuşu projesi, proje ekibi tarafından, okul derslerine destek, Türkçe eğitimi ve rehabilitasyon desteği ile Mart ayına kadar haftasonları aktif bir şekilde gerçekleştirilmiş, pandemi döneminde ise, öğretmen ve psikologlar eşliğinde, internet üzerinden devam edilmiştir.

Uyum süreci ile çocukların Türkiye’de eğitim ve sosyal hayata katılımları, daha sağlıklı bireyler olması yolundaki adımlarına yardımcı olmak ve Türk-Suriyeli çocuklar arasındaki entegrasyonu kolaylaştırmak adına UMHD olarak gerçekleştirilen projede uyum ve eğitim politikası odağında bir çok done elde edilmiş ve bu veriler raporlanmıştır.

 

Raporlama Eğitimi

Ulusal ve uluslararası olayların tüm kamuoyuna tüm gerçekliği ile yansıtılması adına proje ekibi tarafından, UMHD gönüllülerine ‘Temel Raporlama’ eğitimi verilmiştir. Bu eğitim neticesinde, stratejik düşünme, rapor hazırlama, rapor yorumlama üzerine çalışmalar gerçekleştirilmiş ve gönüllülerin ileriki süreçlerinde bu alanlarda çalışmalar yapması desteklenmiştir.