İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Göç Akademisi 2017 Başlıyor !

Anasayfa

Haberler

Göç Akademisi 2017 Başlıyor !

Göç Akademisi 2017 Başlıyor !

Göç Akademisi Nedir?

Göç Akademisi programı, göç ve mültecilik alanına ilgili kişilere, farklı disiplinlerde uzman hocalar tarafından verilecek olan seminerler dizisidir.

Göç Akademisinin Amacı Nedir?

Programın amacı göç ve mültecilik alanına ilgili olan dar bir gruba, alana ilişkin olarak farklı disiplinlerin bir arada olduğu profesyonel eğitimler vererek konuya ilişkin geniş bakış açısı sahibi donanımlı bireyleri topluma kazandırmaktır.

Göç Akademisinin İçeriği Nedir?

Göç Akademisi 5 hafta boyunca, haftada 2 ders olmak üzere toplamda 10 ders sürecek bir eğitim programıdır. Dersler her Cumartesi günü saat 10.00-13.30( ilk ders 10.00-11.30 ile ikinci ders 12.00-13.30 da olacak şekilde ) arasında olacaktır. Programda hukuk, sosyoloji, eğitim, medya, psikoloji, sivil toplum kuruluşları, siyaset bilimleri alanlarında dersler verilecektir. Dersler alanında uzman kişilerce, katılanlara daha önceden gönderilecek olan ders notları etrafında anlatılacaktır. Derslere en az %60 devam zorunluluğu aranmaktadır ve yoklama alınacaktır.Programa belirlenen devam kriterine uygun olarak katılan kişilere göç akademisinden mezuniyet sertifikası verilecektir. Program katılımcı kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılar, program öncesinde online olarak dolduracakları başvuru formu ile belirlenecektir.Program sonunda kitap haline getirilecek ve katılımcılara dağıtılacaktır.

Programa, okuduğu bölümde 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, sivil toplum kuruluşları üye, gönüllü veya temsilcileri, bu alanda çalışan veya çalışmak isteyen avukat, basın mensubu, doktor, psikolog, eğitimci vd. kişiler katılabilmektedirler.