İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Dünya Mülteciler Günü Konseri

Anasayfa

Manşet

Dünya Mülteciler Günü Konseri

Dünya Mülteciler Günü Konseri

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Konser, 10 ülkeden 17 sanatçı ve iki müzik grubunun katılımıyla Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Mülteci Konseri; dünyada yaşanan mülteci sorununa dikkat çekerek ülkelere bu kapsamdaki sorumluluklarını hatırlatmayı amaçlıyor.

20 Haziran Mülteciler Günü’nde gerçekleşecek olan konsere Türkiye başta olmak üzere; Kanada, Kongo,  Makedonya, Küba, İran ve Suriye’den birçok sanatçının yanı sıra müzik grupları da katılıyor. Seslendirilecek olan eserlerden 3 tanesi ilk defa Mülteci konserinde sizlerin dinletisine sunulacak. Ayrıca Mülteci Konseri’ne özel bestelenen bu eserler ve daha fazlası albüm haline getirilecek. Pandemi şartları nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek olan konserimiz, 20 Haziran Saat: 21.00’de  Tv Net ve Mülteci Tv Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinden katılım sağlayacak sanatçıların eşsiz parçaları sizlere ve tüm mültecilere armağan edilmeye hazırlanıyor.Siz de konserimize dinleyici olarak katılıp, başta mülteci kardeşlerimiz olmak üzere tüm sessiz yüreklere ses olacak kıymetli sanatçılarımıza destek olabilirsiniz.

Saat: 21:00

Yayın: Youtube-Mülteci Tv / Tv Net

Yer: Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi