İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

‘ÇÖZÜMSÜZLÜĞE ÇÖZÜM ARAYIŞI’ PANELİ DÜZENLEDİK

Anasayfa

Manşet

‘ÇÖZÜMSÜZLÜĞE ÇÖZÜM ARAYIŞI’ PANELİ DÜZENLEDİK

‘ÇÖZÜMSÜZLÜĞE ÇÖZÜM ARAYIŞI’ PANELİ DÜZENLEDİK

10 Aralık ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ münasebetiyle İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘çözümsüzlüğe çözüm arayışları’ paneli düzenlendik.


Panele derneğimizle birlikte İHH, İNSAMER ve Mülteci Dernekler Federasyonu da katıldı. İHH Başkanvekili Hüseyin Oruç ve Derneğimizin Başkanı Av. Abdullah Resul Demir’in açılış konuşmalarıyla başlayan panel 3 oturum olarak gerçekleşti. Akademi ve sivil toplum kuruluşlarından 10 konuşmacının katıldığı panelde Suriye, Filistin, Doğu Türkistan’da yaşanan hak ihlalleri ele alındı. 


“İnsani Kriz ve İç Savaş Sarmalında Suriye, Suriyeli Mülteciler ve Kamplardaki Durum, Suriye’ye Geri Dönüş Mümkün mü?, Çin’in Asimilasyon Politikaları ve Doğu Türkistan Meselesi, Doğu Türkistan’da Çocuk Olmak, Çin’in Toplama Kampları, Son Gazze Savaşının Ardından Filistin, İsrail’in Yerleşimci Sömürgeciliği ve İsrail-Filistin Meselesinde Sahadaki Hak İhlalleri” konularının ele alındığı panelde Raporlama Birimimizden Selim Vatandaş ve Nazlı Metin, ‘Suriye’ye Geri Dönüş Mümkün mü?’ Başlıklı konuyu yaptıkları sunum ve sayısal verilerle ayrıntılı bir şekilde işlediler.