İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

BU RAMAZAN “SOFRAMIZDA KARDEŞLİK VAR”

Anasayfa

Haberler

BU RAMAZAN “SOFRAMIZDA KARDEŞLİK VAR”

BU RAMAZAN “SOFRAMIZDA KARDEŞLİK VAR”

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği olarak ülkemize gelen yabancıların hukuki hakları yanı sıra temel insani ihtiyaçlarına da ulaşabilmesini önemsemekteyiz. Bu kapsamda Sosyal Çalışmalar Birimi tarafından tespit edilen göçmenlere siz değerli bağışçılarımızın yardımları doğrultusunda ulaşmaktayız. İnsani yardım çalışmalarımız kardeşliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın ayı olan Ramazan ayında bir kat daha önem kazanmaktadır.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği(UMHD) olarak 2019 yılında Bu Ramazan Sofranızda Kardeşlik Olsun” sloganıyla başlattığımız kampanyamız ile derneğimize muhacir aileyi evinde iftara davet etme talebinde bulunan veya muhacir ailenin evine iftara gitme talebinde bulunan aileler arasında iletişime ve adres teminine yardımcı olunmuş ve gerektiğinde dernek gönüllülerinin refakatini sağlanmıştır. Bu kapsamda yüzlerce aile evinde ziyaret edilmiştir.

2021 yılında ise COVID-19 şartları sebebiyle aile ziyaretleri ve toplu iftar etkinlikleri yapmak pek mümkün değildir. Bu sebeple Ramazan ayı içerisindeki infaklarınızı muhacir ailelere ‘‘Gıda Kolisi’’ şeklinde ulaştırmayı planlamaktayız. Destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, huzur dolu bir Ramazan geçirmenizi dileriz.

1 adet Gıda Kolisi Bedeli: 150 TL

Ziraat Bankası

Fatih Şubesi

ULUSLARARASI MÜLTECİ HAKLARI DERNEĞİ

IBAN: TR84 0001 0004 8867 9771 3750 08

İLETİŞİM: 0546 469 74 51