İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Bu Ramazan da “Sofranızda Kardeşlik Olsun”

Anasayfa

Haberler

Bu Ramazan da “Sofranızda Kardeşlik Olsun”

Bu Ramazan da “Sofranızda Kardeşlik Olsun”

Yerlerinden edilen, sığınacak ülke arayan insanların haklarını korumak ve savunmak için mücadele eden derneğimiz Ramazan ayında anlamlı bir kampanyaya imza atıyor.

Geçtiğimiz yıl “Bu Ramazan Sofranızda Kardeşlik Olsun” sloganıyla başlattığımız kampanyamızı bu yılda sürdürerek mülteci ailelerin sofralarına konuk oluyor, onları kendi soframıza davet ederek muhabbet ve samimiyetimizi artırmayı hedefliyoruz.

Yıllardır vatanlarına hasret Ramazan geçiren mülteci kardeşlerimizle bir araya gelerek ensar-muhacir ruhunu yeniden hissedip, bu ayın bereketinden faydalanmak isteyen herkesi kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Kardeşliğin pekişeceği iftarlarda kimi zaman biz onların sofralarına konuk olacağız, kimi zaman onları sofralarımızda ağırlayacağız. Siz de en yakınınızdan başlayarak mülteci kardeşlerimizi iftarlarınıza davet edebilir, bu örnekliğin artması için çevrenize duyurabilirsiniz.

Ramazan kardeşlik ayıdır. Ümmet bilincini hissedip vatanından ayrı düşen muhacirlere kardeşliğinizi hissettirin. Bir mülteci aileyi iftar sofranıza davet edin ve siz de onların sofrasına misafir olun.

Haydi #BuRamazan sofranızı mülteci kardeşlerimizle paylaşmaya ne dersiniz? Bir gün siz onlara, bir gün onlar size…