İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Suriye’de Sınırsız Şenlik 16 Eylül’de başlıyor!

Anasayfa

Haberler

Suriye’de Sınırsız Şenlik 16 Eylül’de başlıyor!

Suriye’de Sınırsız Şenlik 16 Eylül’de başlıyor!

Son yılların en büyük acılarının yaşandığı Suriye’ye mutluluk götürmeye, Fırat Kalkanı Bölgesi’nde Sınırsız Şenlik 2’yi düzenlemeye gidiyoruz. 16-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz şenliğimizin son 2 günü ise Kilis Öncüpınar Kampları’nda yaşayan çocuklar için olacak.  

7 yılı aşkın bir süredir devam eden iç savaşın en büyük mağduru hiç şüphesiz masum çocuklar oldu.

Sorumlusu olmadıkları savaşın pençesinde kimi zaman mülteci botlarıyla boylarından büyük denizleri aşmak zorunda kaldılar, kimi zaman hain bir bombanın enkazında can verdiler. Ve ne yazık ki tüm bunlar dünyanın gözü önünde gerçekleşti.

Suriye savaşı tamiri mümkün olmayan yaralar açarken milyonlarca insanı da mülteci haline getirdi. Öyle ki Suriye halkının bir kısmı kendi ülkesinde mülteci konumuna düştü.

Türkiye’nin operasyonlarıyla DAEŞ’ten temizlenen Fırat Kalkanı Bölgesi’ne yerleşen yüzbinlerce insan, hayatlarını mülteci kamplarında geçiriyor. Bu bölgede okul çağında 350 bini aşkın çocuk bulunuyor.

Türkiye’nin de her alanda destek olduğu Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki savaş mağduru çocuklara Uluslararası Mülteci Hakları Derneği olarak sokak oyunları, filmler, gösteriler, deney atölyeleri, yarışmalar ve sevgimizi götüreceğiz. 16-30 Eylül tarihleri arasında Suriye’de gerçekleştireceğimiz şenliğimizin son 2 günü ise Kilis Öncüpınar Kampları’nda yaşayan mülteci çocuklar için olacak.  

Hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşatmayı amaçladığımız çocuklara ayrıca içi kırtasiye malzemeleri dolu heybelerini de hediye edeceğiz. “Heybeli Çocuk” adlı projemizle heybelerine kavuşan çocukların 1 yıllık kırtasiye ihtiyacı karşılanmış olacak. Siz de tanesi 25 TL olan heybelerden alarak bir çocuğun yüzündeki tebessüme sebep olmak ister misiniz?

Bir heybe de sizden olsun!

Heybe için katkıda bulunmak isterseniz IBAN;

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği

Ziraat Bankası Fatih Şubesi

TR6800 0100 0488 6797 7137 5005

NOT: Bağış yaparken açıklama kısmına “Heybe” yazmanızı rica ederiz.