İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Edirne'de 12 düzensiz göçmen açık alanda donarak ölmüş halde bulundu

Anasayfa

Haberler

Edirne'de 12 düzensiz göçmen açık alanda donarak ölmüş halde bulundu

Edirne'de 12 düzensiz göçmen açık alanda donarak ölmüş halde bulundu

Edirne'nin İpsala ilçesinde 12 düzensiz göçmen ölü bulundu. İçişleri Bakanı Soylu yaptığı açıklamada, "Ayakkabıları çıkarılmış, elbiseleri soyulmuş Yunan sınır birlikleri tarafından geri itilmiş 22 göçmenden 12'si dondu. AB çaresiz, cılız ve insanlıktan yoksun. Yunan sınır birlikleri, mağdura cani, FETÖ'ye müşfik. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı
Edirne'nin İpsala ilçesinde 12 düzensiz göçmen ölü bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Paşaköy köyü Mandakoru mevkisinde Yunanlılar tarafından geri itilen ve donarak vefat eden 12 göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır. Donma riski altındaki bir göçmen ise kurtarılarak Keşan Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Tıbbi yardım ihtiyacı olabilecek göçmenler için bölgedeki arama tarama faaliyetlerimiz devam etmektedir. Konuyla ilgili adli soruşturmaya başlanmıştır. Kamuoyuna üzüntüyle duyurulur."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı açıklamada, "Ayakkabıları çıkarılmış, elbiseleri soyulmuş Yunan sınır birlikleri tarafından geri itilmiş 22 göçmenden 12'si dondu. AB çaresiz, cılız ve insanlıktan yoksun. Yunan sınır birlikleri, mağdura cani, FETÖ'ye müşfik. Allah rahmet eylesin" ifadelerini kullandı.