İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

Bu Ramazan Soframızda Kardeşlik Var!

Anasayfa

Bu Ramazan Soframızda Kardeşlik Var!

Ramazan kardeşlik, dayanışma ve paylaşma ayıdır. Ramazan’da birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı gönülden hissederiz. Aramızdaki sevgi ve saygı bağları güçlenir, aynı yolun yoldaşı olduğumuzu yeniden hatırlarız. Bu ramazanda maalesef zorla yerinden olan birçok mülteci memleketlerinden uzakta oruçlarını tutmaya çalışacak…
Dünyada zorunlu olarak göç eden insanların %60’ını Müslüman coğrafyalar teşkil ediyor. Dünya çapında milyonlarca Müslüman kardeşimiz bir yandan yoksulluk, zorluklar ve belirsizliklerle mücadele ederken bir yandan da oruçlarını eda etmeye çalışacak.
Yerlerinden edilen, sığınacak ülke arayan insanların haklarını korumak ve savunmak için mücadele eden derneğimizle, bul yıl da Ramazan ayında mülteci kardeşlerimizin evlerine konuk oluyoruz. “Soframızda Kardeşlik Var” sloganıyla kardeşlerimizi kendi soframıza davet ediyoruz. Derneğimiz bu faaliyetiyle muhabbet ve samimiyetimizi artırmayı amaçlıyor.
Uluslararası Mülteci Hakları Derneği olarak kardeşliğin pekişeceği iftarlarda kimi zaman biz onların sofralarına konuk olacağız, kimi zaman onları sofralarımızda ağırlayacağız. Bir mülteci aileyi iftar sofranıza davet edin ve siz de onların sofrasına misafir olun.