İstanbul / TÜRKİYE
Türkçe TÜRKÇE

“BİR ÇANTA BİN HAYAL” BASIN BİLDİRİSİ

Anasayfa

Manşet

“BİR ÇANTA BİN HAYAL” BASIN BİLDİRİSİ

“BİR ÇANTA BİN HAYAL” BASIN BİLDİRİSİ

 

                                          “BİR ÇANTA BİN HAYAL” KIRTASİYE KAMPANYASI

                                                                  BASIN BİLDİRİSİ METNİ

 

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMHD) olarak, Sınırsız Şenlik projesi kapsamında bu yıl “Bir Çanta Bin Hayal” kampanyası ile bir kez daha küçük yüreklere ulaşıyoruz.

Bu yıl beşincisini Kilis’te düzenleyecek olduğumuz proje kapsamındaki “Bir Çanta Bin Hayal” kampanyası ile; yeni eğitim-öğretim yılında 1000 yetim ve mülteci çocuğun temel okul ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.

Kasım ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız “Bir Çanta Bin Hayal” kampanyası kapsamında; çocuklar için bir dizi etkinliğin yanı sıra kırtasiye malzemesi dağıtımı da yapılacak. Profesyonel ve gönüllü ekibimiz tarafından çocuklara yönelik sokak oyunları, yüz boyama etkinliği, resim yarışması gibi çeşitli faaliyetler düzenleyeceğiz. Ayrıca, değerli akademisyenler tarafından panel düzenlenip bölgede görev yapan eğitmen ve öğretmenlere verilecek eğitimler de program içinde yer alacak etkinlikler arasında.

1000 yetim ve mülteci çocuğa ulaşmayı hedeflediğimiz kampanya kapsamında dağıtımını yapacağımız kırtasiye seti içerisinde; defterler, kalemler, silgiler, kalem kutusu, kalemtraş, kuru boya, sulu boya ve okul çantası yer alacak.

UMHD olarak Suriye kamplarında 3, Bangladeş kamplarında ise 1 kez olmak üzere, bu yıl beşincisini Türkiye’nin Kilis bölgesinde gerçekleştirecek olduğumuz projemiz ile bu zamana kadar toplamda 15 binden fazla yetim ve mülteci çocuğa çeşitli hediye dağıtımları ve eğlendirici etkinlikler düzenlemiştik.

“Bir Çanta Bin Hayal” sloganı ile minik yürekleri hem eğlendirirken hem de eğitimlerine katkı sunmayı amaçladığımız proje ile profesyonel ve gönüllü ekibimizle çıktığımız bu yolda bir çanta da sizden olsun.

 

                                                                                                                    Uluslararası Mülteci Hakları Derneği

                                                                                                                                             Genel Başkanı

                                                                                                                                    Av. Abdullah Resul Demir